• ul. 1. mája 32, Zlaté Moravce 953 01, SR
 • Pon - Pia  9.00 - 18.00
 • +421 903 241 602

Opatrovateľky

Opatrovateľky v Nemecku a Holandsku

  Opatrovateľka v Nemecku, Taliansku alebo Holandsku sa stáva čím ďalej tým viac vyhľadávanejšou pracovnou pozíciou v zahraničí. Dôvodom su vyššie mesačné zárobky za prácu opatrovateľky oproti iným krajinám. Ide o legálnu prácu v zahraničí, prinášajúcu všetky výhody príjmu v zahraničí.Opatrovateľka v Nemecku pracuje a žije spolu s klientom o ktorého sa stará. Má však stanovenú pracovnú dobu a taktiež voľno. Pozície sú po celom území Nemecka, Talianska a Holandska.
  Miesto práce:
  Pracovné pozície pre opatrovateľky sú po celom území Nemecka, Talianska a Holandska. Opatrovateľky sa umiestňujeme celoročne podľa meniacich sa pracovných ponúk a v neposlednom rade podľa požiadaviek opatrovateľky.
  Jazykové znalosti a požiadavky na opatrovateľky:
  Práca v zahraničí, resp. práca opatrovateľky , si vyžaduje komunikatívnu znalosť nemeckého resp. anglického jazyka. Po prihlásení opatrovateľky na pracovné miesto do Nemecka alebo Holandska si Vás preskúšame zo znalosti nemeckého jazyka prípadne anglického jazyka a poskytneme poradenstvo. . Dôležité je mať schopnosť porozumieť a mať odvahu komunikovať. Niektoré rodiny prijmú opatrovateľky aj s mierne priemernou znalosťou AJ/NJ, avšak týchto rodín je menej , a preto doba umiestnenia môže byť dlhšia.
  Podmienkou na získanie pracovného miesta opatrovateľky :
  je odborná spôsobilosť - zdravotnícke vzdelanie alebo opatrovateľský kurz. V prípade, že túto podmienku nespĺňate, vyžadujeme prax v oblasti opatrovateľstva, po dobu minimálne 1 roka súvisle, podporenú referenciami.
  Opatrovateľský kurz NIE - nie je podmienka k umiestneniu v Nemecku, ale výhodou.
  Opatrovateľský kurz aj kladné referencie ÁNO –obe sú podmienka k umiestneniu v Holandsku.
  Pracovná náplň opatrovateľky :
  Opatrovateľka sa stará o klienta v jeho domácnosti, o varenie, nakupovanie, upratovanie, podávanie liekov, pomoc pri osobnej hygiene, podávaní stravy, pomoc s prezliekaním, ustielaním, prechádzky, poskytovanie spoločnosti klientom. Výborné pracovné ohodnotenie. Pred vycestovaním do zahraničia od nás dostávate požiadavky na pracovnú činnosť ako aj kompletné informácie o klientovi. Opatrovateľka tak vie, čo od nej rodina bude požadovať a čo môže očakávať.
  Vek opatrovateľky:
  Požadovaný vek na pozíciu opatrovateľky v Nemecku ako aj v Holandsku je od 18 rokov.
  Opatrovateľky v Nemecku a mzda:
  PRIMAJOB-EU Vám ponúka najvyššie odmeny. Pri jednotlivých ponukách Vám vždy uvedieme výšku odmeny v ČISTOM ZA JEDEN MESIAC. U nás každá opatrovateľka vie vopred, koľko zarobí v čistom za mesiac. Výška odmeny závisí od Vašich opatrovateľských skúseností a jazykových znalostí, ale aj od náročnosti pracovnej pozície a zdravotného stavu opatrovanej osoby. Výška mzdy na pracovnej pozícii opatrovateľky sa pohybuje v závislosti od rodiny, resp. stavu pacienta a od toho či sa pracuje na živnosť alebo ako zamestnanec. Mzdové rozpätie na pozíciu opatrovateľky v Nemecku, pracujúcej na vlastnú živnosť sa pohybuje cca. 1400 - 2000 € / mesiac (v čistom, v závislosti od stavu pacienta). S vybavením živnosti Vám radi pomôžeme. Prácu opatrovateľky v Nemecku je možné vykonávať na základe slovenskej živnosti.
  Opatrovateľky v Holandsku mzda:
  Výška mzdy na pracovnej pozícii opatrovateľky sa pohybuje v závislosti od rodiny, resp. stavu pacienta a od toho či sa pracuje na živnosť alebo ako zamestnanec. Mzdové rozpätie na pozíciu opatrovateľky v Nemecku, pracujúcej na vlastnú živnosť sa pohybuje cca. 1600 - 2200 € / mesiac (v čistom, v závislosti od stavu pacienta). S vybavením živnosti Vám radi pomôžeme. Prácu opatrovateľky v Nemecku je možné vykonávať na základe slovenskej živnosti.
  Pracovná doba opatrovateľky
  Pracovná pozícia opatrovateľky je na cca 2-3 mesačné turnusy. Medzi turnusmi sú dvojtýždňové až mesačné prestávky - podľa Vašich možností. Voľno počas dňa je na základe dohody s rodinou. Voľno pracovného odpočinku opatrovateľky sa riadi stavom a možnosťami klienta, kde opatrovateľka pracuje.
  Poistenie opatrovateliek:
  Ak opatrovateľka pracuje na živnosť, zdravotné poistenie si hradí sama. Pred vycestovaním do zahraničia odporúčame všetkým opatrovateľkám uzavrieť komerčné cestovné poistenie a poistenie zodpovednosti za škodu. Toto poistenie je pre opatrovateľky dobrovoľné.
  Ubytovanie a strava opatrovateliek:
  Pracovná pozícia opatrovateľky má výhodu, že so sebou nenesie náklady súvisiace so stravovaním opatrovateľky. Doprava opatrovateliek do zahraničia:
  Pred vycestovaním pre Vás pripravíme cestovný plán!
  Ako sa prihlásiť na prácu v zahraničí:
  Postup je veľmi rýchly a jednoduchý: Zaregistrujte sa osobne alebo online cez našu stránku


   Alebo nám odošlite mail nám na info@primajob.eu ďalšie materiály potrebné na skompletizovanie Vašej registrácie. Predovšetkým: Životopis NJ, Vašu Fotografiu, prípadne odporúčania (ak máte). Ešte v deň dokončenia registrácie na prácu opatrovateľky odosielame Vaše materiály zamestnávateľom a našim zahraničným partnerom, aby sme Vám umožnili odchod podľa Vašich potrieb. Samozrejmosťou pre odoslanie materiálov je absolvovanie pohovoru v nemeckom jazyku.
   Postup vybavenia pracovného pobytu:
   Po kompletnej registrácii na prácu v zahraničí Vás zaradíme do databázy a odošleme Vaše materiály do nemeckých rodín. Potvrdíme Vám pracovné podmienky, ponúkneme Vám pracovné miesto a poskytneme kompletné informácie o pracovnej ponuke.
   Po prijatí pracovnej ponuky podpíšete a obdržíte zmluvy a uhradíte poplatok. Poskytneme Vám kontakty na osobu v zahraničí (manažéra alebo zástupcu zamestnávateľa), na ktorého sa môžete v prípade potreby obrátiť. Opatrovateľkám pripravíme plán cesty, rezervujeme Vám letenku alebo autobusový lístok a informujeme zamestnávateľa o Vašom príchode.Aká je forma pracovného pobytu v rodine ? Opatrovateľská práca v súkromných rodinách v EÚ je špecifický pobyt
   – preto v každej krajine sú iné legislatívne požiadavky pre legálnu prácu opatrovateľky.
   NEMECKO, TALIANSKO,HOLANDSKO:
   v rodine pracujete na slovenskú živnosť. O formulár E101/A1 –požiada v Sociálnej poisťovni živnostník, s vybavením žiadosti pomôžeme. Viac informácií o formulári A1 nájdete na stránke Sociálnej poisťovne www.socpoist.sk.
   Odmena : od 20 dňa nasledujúceho mesiaca.
   Opatrovateľka tipy a odporúčania:
   Na základe požiadaviek nemeckých rodín sme pre Vás pripravili možnosť zamestnať sa v Nemecku ako opatrovateľka. V súlade s platnou legislatívou pre Vás zabezpečujeme rodiny po celom územi Spolkovej republiky Nemecko. V roku 2008 nemecká vláda odsúhlasila čiastočné otvorenie svojho pracovného trhu pre kvalifikovaných ľudí z nových členských krajín EÚ vrátane Slovenska. Opatrovateľky pracujúce v Nemecku tak dostávajú možnosť získať nové pracovné skúsenosti, zdokonaliť sa v nemeckom jazyka, nadobudnúť výbornú prax v zahraničí. Práca v zahraničí, ktorá sa Vám bude páčiť!

Prečo PRIMAJOB-EU?

  -V prípade problému sme Vám k dispozícii počas celého pracovného pobytu, 7 dní v týždni
  -Individuálny prístup ku každému uchádzačovi
  -Snažíme sa ponúknuť opatrovateľke rodinu podľa jej predstáv
  –Spolupráca s nami je vždy dobrovoľná, neexistujú u nás pokuty, ani konkurenčné klauzuly v prípade ukončenia spolupráce z Vašej strany.
  –Ponúkame a zabezpečujeme legálnu a bezpečnú prepravu od dverí k dverám.

Kategória
Ako to funguje:
 • 1:Registrácia
  Vyplňte náš registračný formulár, buďte úprimní, aby sme vám mohli nájsť tú najvhodnejšiu prácu.
 • 2:Pohovor o Vašich požiadavkách na rodinu a test jazykových schopností
  Počas pohovoru si spolu upresníme Vaše požiadavky na prácu a následne s Vami urobíme pracovný pohovor. Keďže znalosť cudzieho jazyka je kľúčová a sebareflexia je často subjektívna (opatrovateľky majú tendenciu sa podceňovať vo svojej znalosti), ohodnotíme Vaše jazykové schopnosti.
 • 3:Kompletizácia dokumentov
  Spolu s Vami dáme dohromady Vaše relevantné dokumenty a certifikáty pre prácu opatrovateľky. Pre tento úkon sa Vám môžu hodiť aj referencie od rodín, v ktorých ste pracovali v minulosti, ktoré Vám podstatne môžu zvýšiť šancu na umiestnenie
 • 4:Výber pozície
  Na základe Vašich preferencií a skúseností Vám ponúkneme relevantné pracovné ponuky, ktoré buď schválite alebo odmietnete.
 • 5:Prezentácia uchádzačovho profilu
  Na základe Vašich údajov Vám zdarma vytvoríme profesionálny profil, ktorým Vás budeme reprezentovať daným rodinám.
 • 6:Schválenie
  Posledným najdôležitejším krokom je schválenie klientom. O jeho schválení Vás budeme čo najskôr informovať.
 • 7:Vycestovanie
  Následne podľa Vašich požiadaviek Vám pomôžeme vyriešiť dopravu prepravnými spoločnosťami a to priamo z adresy Vášho bydliska až na miesto výkonu práce. Na druhej strane, ak preferujete vlastný spôsob dopravy, v žiadnom prípade Vám v tom nebudeme brániť. Našim cieľom je Vám uľahčiť život a nie ho skomplikovať.